Zakończenie projektu "Dzieciaki Mleczaki"

Zakończenie projektu "Dzieciaki Mleczaki"

Dobiega końca kolejna edycja projektu “Dzieciaki Mleczaki” sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Podczas tegorocznego projektu przygotowaliśmy materiały informacyjne o mleku i jego produkcjach, które wysłaliśmy do przedszkoli. Na bazie otrzymanych materiałów nauczyciele przedszkolni przeprowadzili w swoich placówkach zajęcia, dzięki którym dzieci dowiedziały się dlaczego warto pić mleko!
Odbyło się również 12 spotkań z dziećmi w przedszkolach, podczas których doświadczeni animatorzy opowiadali o zaletach spożywania mleka i produktów mlecznych. W spotkaniach wzięło udział 186 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Podczas zajęć dzieci spotkały się z projektową krówką i wzięły udział w konkursie. Świetnie bawiły się poznając „mleczne” tajemnice.
Wiele ciekawostek o mleku i jego przetworach wraz z kartami pracy dla dzieci zostało opublikowane na profilu Facebook’a projektu: https://www.facebook.com/DzieciakiMleczaki, a także na stronie www.dzieciakimleczaki.pl
Do projektu przystąpiło ponad 500 przedszkoli z całej Polski.
Wszystkim nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i wspólną pracę nad mleczną edukacją najmłodszych.
Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage na Facebooku oraz strony internetowej, tam znajdziecie informacje o kolejnych edycjach projektu.