O projekcie

„Dzieciaki Mleczaki” to bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunów oraz rodziców. Program jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Organizatorzy, poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.

Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie dzieci. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby nasze pociechy rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły. Stąd też zrodziła się potrzeba dotarcia z ciekawym i merytorycznym przekazem nie tylko do rodziców, ale też bezpośrednio do dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Polska Izba Mleka.

„Dzieciaki Mleczaki” są realizowane od 2012 r. i co roku zaskakują różnorodnością wydarzeń, oryginalnością pomysłów i atrakcyjnością materiałów edukacyjnych, skierowanych do dzieci i nauczycieli.

W ramach akcji odbyło się wiele konkursów, mlecznych pikników i spotkań z bohaterami projektu. Placówki biorące udział w projekcie otrzymywały wiele materiałów edukacyjnych, przygotowanych  przez pedagogów i metodyków, na bazie których nauczyciele mogli prowadzić zajęcia o mleku i jego przetworach. A to wszystko w cudownej atmosferze zabawy, aktywności intelektualnej i fizycznej.

W tegorocznej edycji placówki, które przystąpią do „Dzieciaków Mleczaków” również mogą liczyć na ciekawe materiały edukacyjno – informacyjne (do wyczerpania zapasów).


Kto może wziąć udział w projekcie?

Do udziału w programie może zgłosić się nauczyciel placówki przedszkolnej lub wczesnoszkolnej z terenu całego kraju.


Jak się zgłosić?

Celem zgłoszenia należy wypełnić i przesłać na adres: dzieciaki@dzieciakimleczaki.pl deklarację przystąpienia do projektu. Warto pamiętać, że ilość materiałów jest ograniczona, więc czym szybciej placówka zostanie zgłoszona, tym ma większe szanse na pełny udział w programie.

Dołącz do Projektu

Dołącz do projektu już dziś. Proces zgłoszenia jest bardzo prosty. Jeśli jesteś nauczycielem placówki przedszkolnej albo wczesnoszkolnej zapoznaj się z regulaminem i wyślij swoje zgłoszenie.

DOŁĄCZ