Wesołe tosty z serem

Wesołe tosty z serem

Mali szefowie kuchni, czas założyć czapki kucharskie i przygotować coś super pysznego! Dzisiaj zrobimy tosty z serem, które sprawią, że będziecie uśmiechać się od ucha do ucha. Gotowi na tę przygodę? Startujemy!

Składniki:

  • 2 kromki chleba (najlepiej takiego, który lubisz najbardziej!)
  • 2 plastry sera (żółty, który znakomicie smakuje – pyszności!)
  • porcja świeżych warzyw ( do pochrupania)

Przygotowanie:

  1. Wesołe kromki: weź dwie kromki chleba i połóż je na desce. Uśmiechnij się do nich szeroko – to przecież Twoje magiczne kanapki!
  2. Serowy uśmiech: na jednej z kromek połóż plastry sera. Możesz układać je w zabawne kształty – może serowe serduszko, albo serowy uśmiech?
  3. Tostowa wieża: złóż kromki razem, tak żeby ser znalazł się w środku.
  4. Czarodziejskie opiekanie: włóż tost do opiekacza, dokładnie zamknij urządzanie i opiekaj tost zgodnie z instrukcją. Najczęściej opiekacz mrugnie do Ciebie czerwonym oczkiem, kiedy tost będzie już gotowy!
  5. Serowe trójkąty: wyjmij tost z opiekacza. Powinien być on pięknie zrumieniony po obu stronach, zaś w środku mieć rozpuszczony ser. Przekrój tost na połowę lub pokrój go w trójkąty – jak wolisz!
  6. Sezonowe warzywa:  przygotuj kolorowe warzywa np. pomidorki, ogórki, które podkreślą smak tostów.
  7. Zajadanie z uśmiechem: twoje wesołe tosty z serem są gotowe! Usiądź wygodnie, weź gryz i poczuj, jak ser się cudownie ciągnie. Czyż to nie jest najlepsze danie na świecie?

Gratulacje, mały kucharzu! Udało Ci się zrobić wesołe tosty z serem. Teraz możesz cieszyć się pysznym, chrupiącym posiłkiem i dzielić się nim z przyjaciółmi lub rodziną. Smacznego!

#FunduszePromocji