Przepis na faworki dla małych kuchennych czarodziejów!

Przepis na faworki dla małych kuchennych czarodziejów!

Składniki:

 • 2 szklanki mąki pszennej (w miarę możliwości, zbierane podczas wyprawy na księżyc)
 • 4 żółtka jaj (wyjętych prosto z gniazda kury)
 • 1 łyżeczka cukru (dokładnie odmierzonego za pomocą magicznej różdżki kuchennej)
 • ½ łyżeczki soli (odłamana z kosmicznej asteroidy, która wylądowała na podwórku)
 • 5 dużych łyżek gęstej, kwaśniej śmietany (ubijanej podczas pełni księżyca)
 • 1 płaska łyżeczka soli (odłamana z kosmicznej asteroidy, która wylądowała na podwórku)
 • olej do smażenia
 • cukier puder do posypania

Przygotowanie:

 1. Zbierz wszystkie składniki w specjalnej misce i wygnieć ciasto używając magicznego zaklęcia.
 2. Kiedy całość będzie dobrze wygnieciona (mniej więcej wtedy, gdy zaczynasz słyszeć delikatny śpiew elfów), wyjmij ciasto z miski i połóż je na dużej stolnicy. Potem wałkiem uderzaj rytmicznie w ciasto (około 10 minut), aby składniki się doskonale zaprzyjaźniły.
 3. Następnie, włącz nieodzowną magię kuchenną – rozgrzej olej do smażenia w dużym, czarodziejskim rondlu. Pamiętaj, że gaz na kuchence to mały smok i trzeba na niego uważać!
 4. Teraz nadszedł czas na psoty w kuchni! Rozwałkuj wyobraźnię i przygotuj się na wielkie faworkowe szaleństwo! Na zaczarowanej powierzchni stolnicy rozwałkuj kawałek ciasta tak cienko, jak skrzydełka wróżek. Powinno mieć grubość około 0,5 milimetra.
 5. Zapytaj starszych pomocników, czy mogą pomóc ci wyrównać nierówne brzegi ciasta. Jeśli odmówią, pokaż im swój uśmiech!
 6. Następnie, używając tajemniczego noża kuchennego, pokrój ciasto na paski o szerokości około 2 cm. Im bardziej krzywe i zabawne, tym lepiej! Niech twoje faworkowe pyszności będą naprawdę unikalne.
  Teraz nałóż kapelusz czarodziejski i wykonaj kolejny czar kuchenny – wyciągnij środek każdego paska ciasta, aby uzyskać kształt charakterystycznych faworkowych warkoczyków! Zostań mistrzem kreatywnego kształtowania!
 7. Gdy olej będzie już gorący jak purpurowa lawa wulkanu, poproś dorosłego pomocnika, żeby delikatnie wkładał twoje faworki do rondla. Pamiętaj o bezpieczeństwie! To zadanie lepiej powierzyć doświadczonym magom!
 8. Smaż faworki na złocisty kolor, podobny do skarbu ukrytego na wyspie piratów. Niech w kuchni zapanuje zapach bajkowego świata!
 9. Gdy uda ci się wyłapać wszystkie faworki z rondla (a nie zjadłeś ich wszystkich wcześniej!), posyp je długim deszczem magicznego cukru pudru. Wszystko wygląda piękniej z odrobiną czarodziejskiego blasku!

Teraz, drogi mały kuchenny czarodzieju, czas na degustację! I pamiętaj, że świeże faworki najlepiej smakują popijane mlekiem 😊

#FunduszePromocji