Omlet na mleku

Omlet na mleku

Nie macie pomysłu na smaczny posiłek? Mamy dla Was rozwiązanie, Dzieciaki Mleczaki przychodzą z pomocą i przekazują Was przepis na omlet na mleku z pomidorkami i szpinakiem, który idealnie sprawdzi się zarówno na śniadanie jak i obiad.

Potrzebne Ci będzie:

– 2 jaja

– 2-3 łyżki mleka

– 3-4 pomidorki koktajlowe

– garść świeżego szpinaku

– ser feta

Sposób przygotowania:

Na początku myjemy jaja, pomidorki oraz szpinak. Następnie jaja ubijamy z mlekiem na gładką puszystą masę. Pomidorki kroimy na ćwiartki, następnie smażymy na rozgrzanym maśle razem ze szpinakiem. Kolejno dodajemy masę jajeczno-mleczną. Całość smażymy do momentu ścięcia i obracamy. Tak usmażony omlet wykładamy na talerz i posypujemy kawałkami sera feta. Smacznego!

Zapraszamy do śledzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl  oraz fanpage na FB projektu, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę na temat mleka, produktów mlecznych oraz prawidłowych nawyków żywieniowych. Bezpłatny projekt edukacyjno-informacyjny, finansowany ze środków Funduszu Promocji Mleka pt. „Dzieciaki mleczaki” obejmuje zasięgiem placówki z całej Polski i skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz opiekunów.

Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka