MLEKO – napój bogów

MLEKO – napój bogów

Od niepamiętnych czasów wiadomo, iż mleko należy do produktów o bogatym składzie. Stanowi on źródło wapnia, magnezu, potasu, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D, E, K oraz witamin rozpuszczalnych w wodzie: B1, B2, B6, B12. Rezygnacja z nabiału w jadłospisie naszych najmłodszych pociech pociąga za sobą szereg określonych konsekwencji zdrowotnych. Bardzo poważnie zostaje zachwiany jego rozwój fizyczny i intelektualny, wskutek deficytu witamin i składników mineralnych, których najlepszym źródłem są właśnie produkty mleczne. Niedobór wapnia oraz witaminy D w młodym organizmie może prowadzić do wystąpienia krzywicy, a w dorosłym życiu do osteoporozy. Ponadto brak produktów mlecznych w diecie dziecka, zawierających witaminy z grupy B oraz magnez skutkuje pogorszeniem się przyswajania wiedzy i osiągania pozytywnych wyników w nauce. Zawarte w mleku lipidy odgrywają istotną rolę w zabezpieczaniu skóry przed odparowaniem wody oraz niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, z którymi podczas zimy mamy często do czynienia. Potas zaś reguluje gospodarkę wodną organizmu oraz ciśnienie krwi. Te oraz wiele, wiele innych niezwykłych właściwości posiada mleko, nazywane od starożytności „napojem bogów”.

Nie czekaj! Dołącz już dziś do bezpłatnego projektu pt. „Dzieciaki mleczaki” i odkrywaj razem z Nami świat mlecznych ciekawostek! Jak dołączyć do projektu? Wystarczy wejść na stronę www.dzieciakimleczaki.pl i wypełnić deklarację online, podpisać i przesłać skan na adres dzieciaki@dzieciakimleczaki.pl. Od marca trwa rekrutacja do bezpłatnego projektu pt. Dzieciaki Mleczaki realizowanego przez Polską Izbę Mleka i sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl oraz fanpage na FB projektu, gdzie na bieżąco możecie śledzić działania realizowane w ramach projektu oraz poznać mnóstwo mlecznych ciekawostek.

Sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.