Mleczny sposób na upał

Mleczny sposób na upał

Upał coraz bardziej daje nam się we znaki, dlatego też Dzieciaki Mleczaki wychodzą z pomocą i polecają skuteczny sposób na ochłodę. Co to takiego? Domowe mleczne lody własnej roboty, które doskonale smakują a dodatkowo ochłodzą.

Potrzebne Ci będzie:

– 0,5 l mleka,

– 4 żółtka,

– 0,5 laski wanilii.

– 2 łyżki cukru

Sposób przygotowania:

Na początku należy zagotować mleko razem z wanilią, następnie ubić z cukrem żółtka, wlać do nich po trochu, mieszając, gorące mleko, po czym postawić powtórnie garnek na słabym ogniu i nadal mieszając trzymać chwilę tak, aby masa zgęstniała, a nie zagotowała się. Następnie należy odstawić z ognia i (mieszając) ostudzić. Zupełnie zimny płyn w płaskim garnku wstawić do zamrażalnika na 2 – 3 h i mieszać co 20 – 30 min. Dobrze zamrożone lody proponujemy podawać z owocami.

Zapraszamy do śledzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl oraz fanpage na FB projektu, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę na temat mleka, produktów mlecznych oraz prawidłowych nawyków żywieniowych. Bezpłatny projekt edukacyjno-informacyjny, finansowany ze środków Funduszu Promocji Mleka pt. „Dzieciaki mleczaki” obejmuje zasięgiem placówki z całej Polski i skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz opiekunów.

Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.