Mleczne wakacje

Mleczne wakacje

W końcu nadeszły upragnione wakacje i pogoda za oknem nam dopisuje. Podczas upalnych, wakacyjnych dni należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa, słuchaniu się swoich rodziców i opiekunów oraz nawadnianiu organizmu.

Co wybrać by prawidłowo nawodnić organizm? Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu twierdzą, iż mleko może nawadniać lepiej niż napoje węglowodanowe wzbogacone w elektrolity, gdyż mleko jest dobrym źródłem sodu i potasu, zawiera też około 4 procent węglowodanów. W przeciwieństwie do tradycyjnych izotoników zawiera łatwostrawne białko i nieco tłuszczu.

Aby w wakacyjne dni zapewnić odpowiednią pracę organizmu oraz zapobiec jego odwodnieniu pamiętajmy o mleku i produktach mleczarskich.

Chcesz poznać więcej mlecznych tajemnic? Nie czekaj, dołącz do bezpłatnego projektu pt. „Dzieciaki Mleczaki” realizowanego przez Polską Izbę Mleka i sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Aby dołączyć do projektu wystarczy wejść na stronę www.dzieciakimleczaki.pl i wypełnić deklarację online, podpisać i przesłać skan na adres dzieciaki@dzieciakimleczaki.pl.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl  oraz fanpage na FB projektu, gdzie na bieżąco można śledzić działania realizowane w ramach projektu oraz poznać mnóstwo mlecznych ciekawostek.

Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.