Mleczny Dzień Dziecka

Mleczny Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, z tej okazji warto w wyjątkowy sposób okazać miłość i troskę naszym kochanym najmłodszym. Dbając o nich pamiętajcie o mleku i produktach mleczarskich każdego dnia.

Mleko i produkty mleczne powinny być stałym składnikiem zróżnicowanej diety dzieci, ponieważ zawierają wiele składników odżywczych i pokarmowych, które pomagają utrzymać organizm w dobrej kondycji. Ponadto bogate są w białko, potas, magnez, cynk, miedź, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) oraz witaminy z grupy B. Zawarty w mleku wapń, fluor czy fosfor wzmacniają zęby i zapobiegają próchnicy. Szczególnie istotny dla uzębienia jest wapń, który odpowiada za ich prawidłową strukturę. Brak odpowiedniej ilości tego pierwiastka w organizmie niesie za sobą poważne problemy w postaci  kruchości kości, jak i uszkodzenia zębów.

Chcesz uzyskać więcej mlecznych informacji? Przypominamy, iż od marca trwa rekrutacja do bezpłatnego projektu pt. Dzieciaki Mleczaki realizowanego przez Polską Izbę Mleka i sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Nie czekaj! Dołącz już teraz! Jak dołączyć do projektu? Wystarczy wejść na stronę www.dzieciakimleczaki.pl i wypełnić deklarację online, podpisać i przesłać skan na adres dzieciaki@dzieciakimleczaki.pl.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl  oraz fanpage na FB projektu, gdzie na bieżąco możecie śledzić działania realizowane w ramach projektu oraz poznać mnóstwo mlecznych ciekawostek.

Sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.