KOLEJNA EDYCJA PROJEKTU PT. „DZIECIAKI MLECZAKI”

KOLEJNA EDYCJA PROJEKTU PT. „DZIECIAKI MLECZAKI”

Polska Izba Mleka wystartowała z kolejną edycją projektu pt. „Dzieciaki mleczaki” sfinansowanego ze środków Funduszu Promocji Mleka, skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym ich rodziców oraz opiekunów. Bezpłatny program edukacyjno-informacyjny obejmuje  zasięgiem przedszkola z całej Polski i będzie realizowany do końca grudnia 2021 roku.

Celem programu „Dzieciaki mleczaki” jest poszerzenie świadomości dzieci i osób dorosłych na temat wartości i właściwości odżywczych mleka i produktów mleczarskich. Pamiętajmy, że niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania mleka i jego produktów oraz wskazywanie powodów, dla których powinny być one obecne w codziennej diecie.

Należy pamiętać, iż mleko i przetwory mleczarskie powinny stanowić stały składnik diety dzieci. Aby pokryć dzienne zapotrzebowanie organizmu dziecka wystarczą 3-4 szklanki mleka dziennie. Mleko zawiera składniki odżywcze takie jak białko, potas, magnez, cynk, miedź, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) oraz witaminy z grupy B. Zawarty w produktach mleczarskich wapń, fluor oraz fosfor przyczyniają się do wzmacniania zębów i zapobiegają próchnicy. Zawarta w mleku witamina A zapewnia dobry wzrok, zaś witamina K zapewnia prawidłową krzepliwość krwi oraz zapobiega krwawieniom wewnętrznym.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl  oraz fanpage na FB projektu.

Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.