Jak wiosna to z mlekiem

Jak wiosna to z mlekiem

Jednym z najważniejszych wiosennych niezbędników, kiedy słońce nas rozpieszcza jest pamiętanie o nawadnianiu organizmu naszych najmłodszych pociech. Dzieciaki Mleczaki przychodzą z pomocą i przypominają, jaki napój wybrać na taką pogodę by prawidłowo nawodnić nasz organizm. Doskonałym napojem dla naszych najmłodszych pociech podczas słonecznych, wiosennych dni jest mleko.

Mleko, to nie tylko źródło białka, ale też źródło minerałów i witamin, zarówno tych rozpuszczalnych w wodzie, jak i tych rozpuszczalnych w tłuszczach. Dodatkowo posiada ono właściwości regeneracyjne. Stanowi również źródło wapnia, dzięki czemu zapewnia ochronę i prawidłowe funkcjonowanie kości i układu kostnego. Ponadto doskonale nawadnia, gdyż jest bogate w węglowodany i elektrolity.

Program „Dzieciaki mleczaki” skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, obejmuje swoim zasięgiem placówki z całej Polski. Wszystkie przedszkola zachęcamy do udziału, w każdej chwili można się zarejestrować i aktywnie uczestniczyć w projekcie.

Zapraszamy do śledzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl oraz fanpage na FB projektu, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę na temat mleka i prawidłowego odżywiania m.in. dlaczego warto sięgać po mleko i produkty mleczarskie. Bezpłatny projekt edukacyjno-informacyjny, finansowany ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.