Dzieciaki Mleczaki na tropie wiosny

Dzieciaki Mleczaki na tropie wiosny

Wiosna to najpiękniejsza pora roku dla Dzieciaków Mleczaków. Dni stają się coraz dłuższe, zima odchodzi w zapomnienie, a my nabieramy coraz więcej ochoty na zabawę na świeżym powietrzu. Jednak zmieniająca się pora roku wpływa na stan naszego zdrowia i o tym należy bezwzględnie pamiętać. Możemy być rozdrażnieni, zmęczeni, towarzyszy nam spadek ogólnej kondycji. Co możemy zrobić aby utrzymać się w dobrej formie, tak aby wspomóc rozwój fizyczny i umysłowy? Pamiętajmy o zbilansowanej diecie. Prawidłowe żywienie ma olbrzymie znaczenie w szczególności u dzieci, ponieważ w tym okresie zachodzą bardzo duże zmiany rozwojowe, a niedobory w żywieniu mogą powodować drastyczny spadek ilości składników ważnych do zachowania  prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Wzbogacajmy dietę naszych pociech w mleko i produkty mleczarskie, a dzięki temu dostarczymy organizmowi takich składników odżywczych jak białko, potas, wapń i inne minerały ale również liczne witaminy np. A, D, E i K oraz witaminy z grupy B. Rekomenduje się aby najmłodsi wypijali 3-4 szklanki mleka dziennie.

Natomiast jeśli nasze dziecko cierpi na nietolerancję dwucukru jakim jest laktoza, (spowodowanej brakiem specjalnego enzymu zwanego laktazą) nie musimy całkowicie rezygnować z mleka i jego przetworów. Przetwórcy mleka zadbali o to w swojej ofercie by dostępne były produkty bezlaktozowe.

Zapraszamy do śledzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl oraz fanpage na FB projektu, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę na temat mleka i prawidłowego odżywiania m.in. dlaczego warto sięgać po mleko i produkty mleczarskie. Bezpłatny projekt edukacyjno-informacyjny, finansowany ze środków Funduszu Promocji Mleka pt. „Dzieciaki mleczaki” obejmuje zasięgiem placówki z całej Polski i skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz opiekunów.

Sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.