ZDOBYWAJ WIEDZĘ RAZEM Z NAMI

ZDOBYWAJ WIEDZĘ RAZEM Z NAMI

„Dzieciaki mleczaki” to ogólnopolski projekt promocyjno-edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnych, ich rodziców i nauczycieli, którego celem jest ukazanie iż nabiał powinien stanowić codzienny element diety naszych najmłodszych pociech.

Mleko i produkty mleczarskie zawierają składniki odżywcze takie jak białko, potas, magnez, cynk, miedź, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) oraz witaminy z grupy B dzięki czemu powinny stanowić codzienny element diety. Należy pamiętać, iż aby pokryć dzienne zapotrzebowanie organizmu dziecka wystarczą 3-4 szklanki mleka dziennie.

Chcesz poznać więcej mlecznych tajemnic? Nie czekaj, dołącz do bezpłatnego projektu pt. „Dzieciaki Mleczaki” realizowanego przez Polską Izbę Mleka i sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Aby dołączyć do projektu wystarczy wejść na stronę www.dzieciakimleczaki.pl i wypełnić deklarację online, podpisać i przesłać skan na adres dzieciaki@dzieciakimleczaki.pl.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl  oraz fanpage na FB projektu, gdzie na bieżąco można śledzić działania realizowane w ramach projektu oraz poznać mnóstwo mlecznych ciekawostek.

Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.