TY TEŻ POZNAJ ŚWIAT „DZIECIAKÓW MLECZAKÓW”

TY TEŻ POZNAJ ŚWIAT „DZIECIAKÓW MLECZAKÓW”

Dzieciaki Mleczaki to główni bohaterowie bezpłatnego projektu edukacyjnego, który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz opiekunów. Celem programu jest w ciekawy, a zarazem kreatywny sposób poszerzenie świadomości naszych najmłodszych na temat wartości i właściwości odżywczych mleka i produktów mleczarskich. Projekt jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Działania podejmowane w ramach projektu „Dzieciaki Mleczaki” podkreślają znaczenie wartości odżywczej mleka i produktów mlecznych w diecie dziecka. Rezygnacja z nabiału w jadłospisie dziecka pociąga za sobą szereg określonych konsekwencji zdrowotnych. Bardzo poważnie zostaje zachwiany jego rozwój fizyczny i intelektualny, wskutek deficytu witamin i składników mineralnych, których najlepszym źródłem są produkty mleczne.

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom zdrowotnym projekt „Dzieciaki Mleczaki” daje konkretne narzędzia nauczycielom, którzy razem z nami promują zdrowy styl życia wśród najmłodszych. W ramach projektu na uczestników czeka moc atrakcji w postaci m.in. spotkań z Dzieciakami Mleczakami czy też materiałów informacyjno-promocyjnych i gadżetów, które dostosowane są do wieku dzieci i pozwalają poprzez zabawę poszerzać wiedzę dzieci.

Od marca trwa rekrutacja do bezpłatnego projektu. Nie czekaj! Dołącz już teraz! Jak dołączyć do projektu? Wystarczy wejść na stronę www.dzieciakimleczaki.pl i wypełnić deklarację online, podpisać i przesłać skan na adres dzieciaki@dzieciakimleczaki.pl.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl  oraz fanpage na FB projektu, gdzie na bieżąco możecie śledzić działania realizowane w ramach projektu oraz poznać mnóstwo mlecznych ciekawostek.

Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.