Mleko a słońce

Mleko a słońce

Lato trwa, pogoda dopisuje, a więc aktynie spędzamy wakacje. Podczas aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu musimy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu aby dostarczyć mu odpowiednią  ilość minerałów i elektrolitów. Ponadto niezbędne jest okrycie głowy oraz zabezpieczenie się przed promieniami UV.

Co zrobić gdy zapomnimy zabezpieczyć skórę przed promieniami UV? Z pomocą przychodzą nam produkty mleczne, które dadzą ukojenie poparzonej skórze.

Oto domowy sposób na oparzenie.

Potrzebne Ci będzie:

– kefir lub zsiadłe mleko

Sposób przygotowania:

Wystarczy na zaczerwienioną skórę nałożyć okłady z gazy nasączonej kefirem lub zsiadłym mlekiem. Do złagodzenia oparzeń słonecznych nie używaj słodkiej maślanki lub jogurtu, ponieważ cukier może tylko zaostrzyć stan zapalny skóry.

Aby uzyskać więcej mlecznych ciekawostek zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.dzieciakimleczaki.pl gdzie dostępnych jest moc mlecznych ciekawostek i inspiracji realizowanych w ramach bezpłatnego projektu edukacyjno-informacyjnego pt. „Dzieciaki mleczaki”, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka, realizowanego przez Polską Izbę Mleka i dedykowanego do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz opiekunów.

Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.