Minister Zdrowia objął patronatem projekt pt. „Dzieciaki mleczaki”

Minister Zdrowia objął patronatem projekt pt. „Dzieciaki mleczaki”

Ogólnopolski projekt realizowany przez Polską Izbę Mleka  pt. „Dzieciaki mleczaki” sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mleka i skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym ich rodziców oraz opiekunów został objęty patronatem Ministra Zdrowia. Stanowi to potwierdzenie, iż działania edukacyjno-informacyjne podejmowane w ramach projektu znajdują uznanie wśród władz rządowych, które realizują zadania w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego naszego społeczeństwa.

Celem programu „Dzieciaki mleczaki” jest poszerzenie świadomości dzieci i osób dorosłych na temat wartości i właściwości odżywczych mleka i produktów mleczarskich. Pamiętajmy, że niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania mleka i jego produktów oraz wskazywanie powodów, dla których powinny być one obecne w codziennej diecie.

Należy pamiętać, iż mleko i przetwory mleczarskie powinny stanowić stały składnik diety dzieci. Aby pokryć dzienne zapotrzebowanie organizmu dziecka wystarczą 3-4 szklanki mleka dziennie. Mleko zawiera składniki odżywcze takie jak białko, potas, magnez, cynk, miedź, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) oraz witaminy z grupy B. Zawarty w produktach mleczarskich wapń, fluor oraz fosfor przyczyniają się do wzmacniania zębów i zapobiegają próchnicy. Zawarta w mleku witamina A zapewnia dobry wzrok, zaś witamina K zapewnia prawidłową krzepliwość krwi oraz zapobiega krwawieniom wewnętrznym.

Chcesz uzyskać więcej informacji o mleku i produktach mleczarskich? Dołącz do bezpłatnego projektu pt. „Dzieciaki mleczaki”. Jak dołączyć do projektu? Wystarczy wejść na stronę www.dzieciakimleczaki.pl i wypełnić deklarację online, wydrukować, podpisać i przesłać skan na adres dzieciaki@dzieciakimleczaki.pl.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl  oraz fanpage na FB projektu, gdzie na bieżąco możecie śledzić działania realizowane w ramach projektu oraz poznać mnóstwo mlecznych ciekawostek. Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.