Kolejny rok projektu „Dzieciaki mleczaki” za nami

Kolejny rok projektu „Dzieciaki mleczaki” za nami

Dobiega końca kolejna edycja projektu pt. Dzieciaki mleczaki, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i nauczycieli. Celem projektu było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony przedszkoli, co świadczy o sukcesie tegorocznych działań. W ramach działań uczestnicy projektu otrzymali szereg materiałów edukacyjnych, dzięki którym mogli w ciekawy a zarazem kreatywny sposób poszerzyć wiedzę najmłodszych na temat mleka i produktów mleczarskich, które powinny stanowić codzienny element diety. Mleko bogate jest w witaminy i minerały, dlatego też dzieci powinny wypijać dziennie 2 szklanki mleka.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i już teraz zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji, która rusza z początkiem stycznia 2022 roku.

Aby być na bieżąco serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.dzieciakimleczaki.pl oraz fanpage na FB projektu, gdzie na bieżąco możecie śledzić działania realizowane w ramach projektu oraz poznać mnóstwo mlecznych ciekawostek.

Sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka