Mleko w kosmetyce

Zdjęcie

Pielęgnacja włosów

Mlekiem oraz jego przetworami możemy również pielęgnować włosy. Mleko dodaje włosom blasku i sprężystości, wzmacnia ich strukturę oraz nawilża je. Doskonałym sposobem na poskromienie zniszczonych, przesuszonych i pozbawionych blasku włosów jest śmietana lub jogurt naturalny. Zawarty w tych produktach kwas mlekowy oczyszcza włosy, a dzięki zawartości tłuszczu również nawilża.

 

1. Mleczna płukanka do włosów Umyć włosy szamponem, spłukać wodą po czym polać mlekiem. Odczekać 3 minuty po czym spłukać dokładnie nadmiar mleka.

2. Jogurtowa maseczka do włosów Kubek małego jogurtu naturalnego mieszamy z łyżką miodu oraz łyżką soku z cytryny. Nakładamy na nieumyte włosy oraz skórę głowy, chowamy pod czepek i zawijamy ręcznikiem. Pozostawiamy na 30 minut. Po tym czasie myjemy włosy szamponem i nakładamy ulubioną odżywkę.

Maseczkę tą można modyfikować dodając dodatkowo żółtko jaja lub ulubiony olejek.

3. Jogurtowo drożdżowa maseczka na porost i wzmocnienie włosów W miseczce łączymy łyżkę jogurtu naturalnego, pół kostki drożdży oraz łyżkę olejku rycynowego. Nakładamy na skórę głowy i całą długość włosów. Chowamy pod czepek, owijamy ręcznikiem i pozostawiamy na ok 0,5-1h. Po tym czasie myjemy włosy delikatnym szamponem i nakładamy odżywkę. Odżywka pobudza włosy do szybszego wzrostu, wzmacnia je i nabłyszcza. 3 łyżki gotowej odżywki mieszamy z łyżeczką śmietany i nakładamy na włosy jak zwykle po umyciu. Dodając tłuste mleko lub śmietanę do gotowych odżywek możemy wzmocnić i poprawić ich działanie

To Top