Szkoła Podstawowa Łopuszno – Dni pełne mleka – Kasztaniaki

Dzieci z grupy „Kasztaniaki” rozpoczęły Dzień Mleka od otrzymania naklejek przedstawiających krowę, które nosiły w tym wyjątkowym dniu cały dzień. Na białych koszulkach były one dla dzieci odznaką honorową. Wprowadzeniem w tematykę zajęć była zabawa w kole „Rolnik sam w dolinie”. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z mlekiem i jego przetworami. Następnie odpowiadały na pytania skąd się bierze mleko i dlaczego jest tak ważne żeby dzieci piły go codziennie.

Następnie dzieci pod czujnym okiem wychowawcy przygotowywały jogurt owocowy na bazie jogurtu naturalnego i owoców przyniesionych przez dzieci. Przygotowaliśmy klika smaków jogurtów; bananowy, z kiwi i banana, truskawkowy i truskawkowo-jagodowy. Wszyscy świetnie się bawili i każdy był zaangażowany do jakiejś czynności.

Po zakończonej degustacji zaprezentowaliśmy różne produkty mleczne. Dzieci mówiły czy lubią dany produkt, do czego go wykorzystują i w jaki sposób powstaje. Były to m.in. masło, ser żółty, ser topiony, serek wiejski, śmietana, jogurt naturalny, jogurt smakowy, serek homogenizowany. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Zajęcia przygotowane i przeprowadzone przez Panią Martę Machnik.

 

Materiał nadesłany przez Szkołę Podstawową w Łopusznie

Opis

Kategoria:

Data : 20 Lis 2017

To Top