Mleczna Paczka z przedszkola nr 22 w Rybniku-Gotartowicach

Przedszkolaki z przedszkola nr 22 w Rybniku-Gotartowicach w maju 2017 roku, przystąpiły do programu “Dzieciaki Mleczaki”. Program powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Działania programu ukierunkowane są na rzecz zdrowia dzieci i młodzieży i mają na celu promocję mleka i jego przetworów. „Dzieciaki Mleczaki” mają na celu wprowadzenie nawyku zdrowego odżywiania. Poprzez wesołą zabawę chcemy wpłynąć na wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie. Program zakłada również promowanie mody na picie mleka wśród najmłodszych.

Oto zdjęcia z zajęć realizowanych w ramach programu. W  trakcie zajęć  przedszkolaki zgłębiały swoją wiedzę na temat pochodzenia mleka, jego przetworów oraz wartości odżywczych. Przygotowana przez Panią Kasię piramida żywieniowa pozwoliła dzieciom w odpowiedni sposób uporządkować produkty na każdej z półeczek piramidy, oraz wyszczególnić na której z kolei półeczce znajduje się nabiał. Dzięki historyjce obrazkowej dzieci dowiedziały się w jakich produktach mlecznych możemy znaleźć mleko, jakie wartości odżywcze posiada oraz witaminy w tym  witamina D niezbędna dla prawidłowego rozwoju I zdrowych kości u dzieci.

Przedszkolaki odwiedził także niezwykły gość, krówka Milka, która naświetliła dzieciom historię powstawania mleka, tego jaką drogę musi odbyć, aby trafić  od rolnika na sklepowy regał, a także pozwoliła dzieciom doświadczyć bliskiego kontaktu poprzez próbę odciągnięcia mleka.  Atrakcji nie było końca, dzieci miały możliwość samodzielnie przygotować twaróg, którym po  skończeniu się delektowały. Dzięki zgromadzonym opakowaniom po produktach zawierających w swoim składzie mleko dzieci wykonały budowlę. Na zakończenie cyklu zajęć przedszkolaki z gr. “Kotki” zaprezentowały swoje wiadomości: rozwiązując zagadki i biorąc udział w zadaniach i zabawach dydaktycznych oraz wykonały urocze krówki, które będą im przypominały o konieczności picia mleka. Będąc świadom korzyści wynikających z picia mleka dzieci ułożyły hasło, które przedstawiły na plakacie “Kto mleko pije ten długo żyje” jak i “Pij mleko, będziesz wielki”.

Opis

Kategoria:

Data : 04 Cze 2017

To Top