Mleczna Paczka z Przedszkola nr 1 w Parczewie

Zobaczcie jakie fantastyczne zajęcia można prowadzić i jednocześnie zdobywać i utrwalać wiedzę odnośnie prawidłowego i zdrowego żywienia.

W Publicznym Przedszkolu Nr 1 „Pod Krasnalem” w Parczewie w grupie II „Skrzaty” pod kierunkiem p. Edyty Lipińskiej zostały przeprowadzone zajęcia na temat „Każdy przedszkolak wie, co z mleka produkuje się” oraz „Wykonanie zdrowego podwieczorku – twarożku ze szczypiorkiem”.

Głównym celem zajęć było rozumienie konieczności spożywania nabiału dla zachowania dobrego zdrowia  i prawidłowego rozwoju, zapoznanie z produktami mlecznymi, zachęcanie do spożywania mleka i jego przetworów. Przedszkolaki poprzez zabawne zagadki poznały przetwory produkowane z mleka oraz utrwalały ich znajomość w czasie zabaw w „Sklepiku  z nabiałem”.

Ponadto degustowały różne rodzaje serów, programowały drogę interaktywnego robota „Photona” do poszczególnych produktów mlecznych, uzupełniały karty pracy  w Mlecznym Zeszycie, wykonywały samodzielnie zdrowy podwieczorek – twarożek ze szczypiorkiem, który zjadły ze smakiem.

We wszystkich zabawach towarzyszyła dzieciom uwielbiana przez nie Mleczna Paczka: Zosia, Ola, Jasio, Franio i Kuba.

Opis

Kategoria:

Data : 29 Gru 2018

To Top