DM w Bliznem Jasińskiego

,,Dzieciaki mleczaki”,  pod takim hasłem w dniu 15.11.2016 w Przedszkolu w Bliznem Jasińskiego obchodziliśmy ,,Dzień mleka”.” Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w białe ubranka a kuchnia serwowała ,,Białe potrawy”. Całe przedszkole stało się na jeden dzień wielką krainą mleka.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty. Rozwiązywały rebusy, zagadki, słuchały mlecznych opowiadań, śpiewały mleczne piosenki. W holu powstała wystawa obrazująca drogę mleka z gospodarstwa do sklepu. Wszystkie grupy przedszkolne mogły skosztować a nawet pomóc w robieniu koktajlu mlecznego z truskawkami. Na tablicach zawisły plakaty wykonane przez nasze pociechy zachęcające do spożywania produktów mlecznych.”- mówi p.E.Wesołowska, nauczycielka w przedszkolu.

Na koniec dnia, każde dziecko otrzymało książeczkę z zadaniami od Polskiej Izby Mleka, którą zabrało do domu.  Przedszkole otrzymało certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie edukacyjno-informacyjnym „Dzieciaki-Mleczaki”.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom oraz kucharkom, które przyczyniły się do organizacji mlecznego dnia w Bliznem Jasińskiego.

Opis

Kategoria:

Data : 11 Mar 2017

To Top