Dzieciaki Mleczaki w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Wałbrzychu

Nasze Przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym “Dzieciaki Mleczaki”. Program ten realizowany jest w przedszkolach na terenie całej Polski. Celem programu jest pokazanie dzieciom zalet mleka, głównie poprzez zabawę. Dnia 06 lutego 2017 roku nasza grupa miała dzień poświęcony właśnie mleku. Oglądaliśmy film edukacyjny o tym skąd się bierze mleko, dlaczego warto je pić oraz o tym co powstaje z mleka.

Uczyliśmy się piosenki pt. :” TUNIA – mleko” (źródło- https://youtu.be/E6XcmxMdIEc). Dzieci w tym dniu ubrane były w białe podkoszulki, do których poprzyczepialiśmy czarne łatki- takie jak mają krówki, nosiły również własnoręcznie wykonane opaski z krówkami. Odbyła się degustacja przetworów mlecznych.  Na sam koniec przygotowałam dzieciom koktajl jogurtowo – owocowy pyszny i zdrowy. Wszyscy byli zadowoleni i zdrowo najedzeni. Zajęcia z dziećmi prowadziła Pani  Dominika Kryściak, a Koordynatorem programu w ramach całej placówki jet Pani Agnieszka Figiel.

Materiał nadesłany przez: Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 3 – Przedszkole Samorządowe nr 2, ul.Chałubińskiego 13, 58-302 Wałbrzych

Opis

Kategoria:

Data : 12 Maj 2017

To Top