Najcenniejsze dla urody składniki zawarte w mleku

Aby zachować urodę, dobrą kondycję skóry, świetlistą cerę, bujne włosy i mocne paznokcie warto znać składniki odżywcze, które na całokształt naszej urody wpływają. W mleku znajdziemy ich niezwykle wiele.

Proteiny to białka, które są  źródłem aminokwasów. Pobudzają produkcję kolagenu i elastyny oraz zwiększają ilość nawilżającego kwasu hialuronowego docierając do komórek skóry. Zapewniając tym samym odnowę i wzmocnienie naskórka oraz wygładzenie zmarszczek. Znajdziemy je w kremach i maseczkach do cery starzejącej się, wiotkiej, tracącej elastyczność.

Aminokwasy, które również zawiera mleko mają zdolność zatrzymywania wody w naskórku, zwiększania jego nawilżenia i poprawiania elastyczności warstwy rogowej. Są niezastąpione przy produkcji kosmetyków nawilżających.

W kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów dodatek protein mlecznych wzmacnia i nadaje połysk pozbawionej blasku fryzurze.

Lipidy potrafią odbudowywać uszkodzoną lub zniszczoną warstewkę hydrolipidową skóry. Dzięki temu są często wykorzystywane w preparatach do skóry wrażliwej, przesuszonej lub podrażnionej.

 Nienasycone kwasy tłuszczowe wychwytują wolne rodniki, abysmy dłużej cieszyły się młodą skórą, bez zmarszczek i przebarwień.

To Top