Eliksir życia: MLEKO

Produkty żywnościowe zapewniają wiele składników odżywczych, które przyswaja ludzki organizm. Każdy produkt ma określoną ilość kalorii. Ta żywnościowa energia podtrzymuje naszą aktywność i funkcje żywieniowe.

 Kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia jest spożywanie zalecanych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach. Ponadto ważnym aspektem jest też nasza codzienna aktywność! Odwołując się do piramidy zdrowego żywienia zauważysz, że należy ograniczać mięso, ryby, oleje czy słodycze. Szukając więcej informacji znajdziesz miliony zasad do których mało kto się w Twoim otoczeniu stosuje. Setki reguł co musisz, co możesz, tylko czego Ty tak naprawdę chcesz?

 Szukając informacji na temat poprawnego odżywiania, nie chce się czytać tych twardych reguł. Najchętniej to aby była dieta bez ograniczeń. Na pierwszym miejscu postawione słodycze i tłuste potrawy. I tak dla czystego sumienia raz w tygodniu jabłuszko i marchewka. TO NIE WYSTARCZY!

 Ważne są produkty mleczne i mleko. Należy je spożywać w ilości co najmniej dwóch szklanek mleka głównie ze względu na witaminę D i dostarczane wapno. Podam Ci kolejny argument dlaczego akurat mleko. Jeśli czujesz się osłabiony, brakuje ci energii i chce Ci się spać to właśnie te produkty są wysokokaloryczne. Najwięcej kalorii ma serek mascarpone, ser żółty salami, mleko lub mleko kozie, jogurty i śmietana. Mleko- żywnościowa energia, która jest zdrowa i posiada w sobie eliksir życia.

To Top