Dzień Mleka w Białymstoku

25 maja obchodzimy Światowy Dzień Mleka, jest to niezwykła okazja do zabawy a jednocześnie utrwalenia wiedzy na temat wartości odżywczych mleka. 
Reprezentanci Dzieciaków Mleczaków uświadamiali dzieci z białostockich przedszkoli jak ważną rolę pełni  mleko w ich codziennej diecie. Dzieciaki z chęcią odpowiadały na pytania związane z mlekiem. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci nagradzano mlecznymi gadżetami.
Pamiętajmy, że mleko i jego produkty to nie tylko smaczna, zdrowa i tania przekąska bogata w białko i sole mineralne potrzebne do prawidłowego funkcjonowania dzieci, młodzieży i osób dorosłych. To także sojusznicy w walce z nadwagą i otyłością. 
Partnerami mlecznego eventu była Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Zespołu Szkół numer 4 w Białymstoku. Działanie sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka. 
Celem programu „Dzieciaki Mleczaki” jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną. Zachęcamy przedszkola z całej Polski do aktywnego udziału w kampanii. 
To Top