Dlaczego MLEKO?

Bo to samo zdrowie!

Jest w nim bowiem mnóstwo cennych składników odżywczych, które potrzebne nam są do prawidłowego rozwoju organizmu.

 

To cenne źródło: wapnia, białka, fosforu, potasu, witamin z grupy A, B, D, E, K oraz węglowodanów.

 

Czy wiesz co jest potrzebne, aby mieć zdrowe kości i zęby?

 

Oczywiście wapń!

Twój organizm potrzebuje go w dużych ilościach szczególnie w fazie wzrostu. Aż 99% tego pierwiastka znajduje się w ludzkim organizmie, a konkretnie w kościach. Dzięki temu są  one twarde, wytrzymałe i nie tak łatwo je złamać.  Wapń reguluje również układ nerwowy oraz pracę mięśni.

 

Witaminy w mleku?

 

Tak, cała masa witamin!

W mleku znajduje się dużo cennych witamin, głównie A, D, E, K oraz z grupy B. Znajdziemy też substancje mineralne takie jak fosfor, magnez i potas. Składniki te utrzymują w dobrej kondycji nasz organizm  oraz wzmacniają odporność. Dzięki temu możemy bronić się przed zarazkami, z którymi się mamy do czynienia na co dzień.

 

A o co chodzi z białkiem?

 

Białko to budulec!

Podobnie jak wapń jest cennym składnikiem, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To podstawowy budulec mięśni, skóry i włosów. Odpowiada za ich dobry stan i ładny wygląd skóry, włosów i paznokci. Decyduje też  o sile i wytrzymałości mięśni. Zapytajcie sportowców jak ważną rolę pełni białko przy intensywnych treningach.

 

 

Mleko i produkty mleczne posiadają unikalną wartość odżywczą oraz odgrywają istotną rolę w żywieniu człowieka. Nie powinno ich zabraknąć w diecie dzieci, młodzieży, a także  dorosłych.

 

Jeżeli nie przepadasz za białym mlekiem możesz zawsze zastąpić je innym mlecznym produktem.

 

Sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka

To Top